• Reklam, işbirliği ya da önerileriniz için [email protected] adresine email atabilirsiniz.

Ekonomi Ekonomi Servisi & Güncel Ekonomik Gelişmeler

hkann

KURUCU ADMIN
Beğeni Sayısı
30,044
Hafter açıklama yaptı Dostum biliyorsun , Libyadaki Türk kara kuvvetlerine Libyada şimdiye kadar görülmüş en büyük hava taarruzunu yapacağız dedi , Rus uçakları Libya ya gönderildikten sonra . İnşallah senin dediğin gibi olur ama ben ciddi ciddi yine Suriyedeki olayın tekrarlanacağından korkuyorum , sadece bu sefer Esad uçakları değil hafter uçakları vurdu olacak mehmetçiklerimizi . :(

NYT da geçen gün yazı vardı , türk silahlı gücü dengeleri tamamen değiştirdi Libya da ancak bu nihai durum değil , Rusya ve BAE yeni pozisyon alacaklar dengeleri değiştirmek için tekrardan diye.

maduradom

Efsane Üye
Beğeni Sayısı
2,269

Yahu bu devasa şirketler nasıl oluyor da 2-3 ayda bu hale geldiler birden , sahiden ilginç.
Dostum henüz başlangıç aşamasındayız, son 3 haftadır, her hafta sonu 100 yıllık 1-2 köklü firma iflasını istiyor abd'de.Gecen hafta da buyuk market zincirlerinden biri gitmişti yanlış hatırlamıyorsam. Tum dünya ekonomisi büyük borçla yakalandı corona krizine, hertz'de 18 mlr dolar borçla iflas ediyor.Onumuzdeki 3 ay icinde, ciro ve karların covid öncesine dönmesinin mümkün olmadığını anlayıp, umudunu tüketecek yüzlerce büyük ölçekli borclu firmanın iflasi bekleniyor, sonra birde bunun bankalara etkisi var.Bir taraftan %70 oranında durmuş bireysel mortgage odemeleri, diger taraftan batik ticari krediler banka ozsermayelerini ciddi şekilde tüketiyor. ABD li bankaların avrupa bankalarına açtığı kredileri yenilemek istemediği yazılıp çiziliyor, batik korkusuyla. MB ler tahvil ve sermaye piyasalarını kurtardı sinirsiz QE'lerle ama reel ekonomiyi kurtarmalari mumkun degil. Tum dunyada beklentilerin fazla iyimser oldugunu dusunuyorum toparlanma konusunda, ki ben 2.dalga konusunda senin kadar kotumser degilim, 1.si kadar etkili bir 2.dalga beklemiyorum ben. Beklentileri fazla iyimser bulmanın nedeni ise covid krizinin insan psikolojisinde yarattığı kırılma, insanlar hayatlarının ve gelirlerinin ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu gördü, eskisi kadar kolay para harcamak istemeyecekler, sosyal teması azaltacaklar ve kötü günler için tasarruf eğilimi artacak. Bu psikolojinin değişmesi için bir kaç aya değil, birkaç yıla ihtiyaç var.Birde senin beklediğin gibi büyük bir 2.dalga olursa, ekonomik olarak içinden çıkılmaz noktaya gidebilir işler.

dinazor

EKONOMİ
MODERATÖR
Beğeni Sayısı
3,645
Banvit benim ilk göz agrimdi kus gribinde, destek veriyorum dinazor üstada..
Bılançoda zarar var ama hala teşvikten yaralanıp yeni merkezler kuruyorlar.
Birde sütten sonra tavuk ihracatı çin vs yeni bir talep olur ise ki beklenti bu yönde en büyük kaymağı yiyecek olan bunlar.
Yükseliş trendine girmiş merill ve iş ciddi şekilde mal topluyor 3 gündür.Ben grafiğe baktığımda kısa olan orta vadede 40 üstü görüyorum ama kimseyide yanıltmak istemiyorum.
Screenshot_3.jpg

Tukaş dediğim gibi hisse el değiştiriyor acaip savaş var yukarı kıracak ama savaşın durulması ve kağıdın el değiştirmesi azaldıktan sonra. Grafik teknik işlemiyor malesef. Eninde sonunda işleyecekte zarar yazmadan kar etmek zor artık bu piyasada bu tarz kağıtlarda. En fazla ineceği yer 10 altı 9. 50 civarları ordan bir çırpıda 17 yapar şerefsiz bir solukta aman uff noldu deriz sonra. Üzülmeyecek kadar var beklesin bakalım.

Son düzenleme:
Beğeni Sayısı
3,428
Karantina günlerinde o köprüden geçmeseniz de 2 katını geçirirler rahat olun .

etstur

MESAJ YAZAMAZ
Beğeni Sayısı
256
Şaka gibi ülke arkadaş. Sokağa çıkma yasağı olan zamanda köprü ve otoyolları ücretsiz yapmak nasıl bir kafadir ?

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hkann

KURUCU ADMIN
Beğeni Sayısı
30,044
Diyanet , 4 ayda 4 katrilyon lira para harcamış .

Vay mk yaaaaa , resmen ortaçağ daki hıristiyan kilisesinin halkın ebesine atlaması dönemleri yaşanıyor ülkede 2020 yılnda , ahhh ahhhhh. !!!

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Forum istatistikleri

Konular
9,312
Kullanıcılar
5,720
Son üye
gf3107
7